SEXY VZTAH

MAZÁNEK

GAUČÁK

ALFASAMECPokud to tedy zhrneme a vyhodnotíme je vysoká sexuální přitažlivost výhodná jen pro ženy, kterým k pocitu spokojenosti a štěstí stačí nadstandardní materiální zabezpečení a životní úroveň pro sebe a děti výměnou za nedostatek časového a citového sdílení hodnotových složek vztahu ze strany partnera. V reálném životě po nějakém čase a po počátečnímu okouzlení trpí tyto ženy menší či větší citovou deprivací.

Naopak nízká sexuální přitažlivost žen je výhodná u vztahů kde si partneři vzájemně vzhledově vyhovují, tráví spolu většinu volného času, mají obostranně uspokojivý intimní život a mají mnoho dalších společných zájmů a koníčku. Toto štěstí má maximálně 5% žen. které je naplňují životní spokojeností a štěstím. a traví spolu veškerý volný čas.

Y?

FRAJÍREK

MANEKÝN

 

STANOVENÍ PRIORIT

SCHOPNOST VYDĚLÁVAT - PRACOVITOST

SPOLEČNÉ ZÁJMY A TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU

POMOC V DOMÁCNOSTI S BĚŽNÝMI PRACEMI - NÁKUPY

SPOLUPRÁCE A SOUČINNOST PŘI VÝCHOVĚ DĚTÍ

RESPEKTOVÁNÍ A PODPORA PARTNERKY V ZAMĚSTNÁNÍ I VOLNÉM ČASE

USPOKOJIVÝ SEX SE SILNÝMI ORGASMY A ZÁŽITKY

 

50 DŮVODŮ NEVĚRY

Pokud muž opravdově z hloubky srdce miluje nebude nevěrný. Aby z hloubky srdce miloval musí být přiměřeně spokojený a občas s vámi zažít i pocit štěstí, který vytváříte vaší nefalšovanou láskou, pozorností, přízní a také stále novými a originálními sexuálními zážitky s různou formou prožité rozkoše. To znamená že musí být uspokojená nejen jeho pudová centra v mozku, ale i ta emoční a zážitková. Pokud tomu tak je budete působit jako magnet se správnou polaritou. Pokud ale některá z výše jmenovaných složek chybí zvyšuje se riziko nevěry u některých mužů o jednotky procent, u některých však o desítky procent. Tím nechceme říct, že mírně neuspokojený muž vám chce být okamžitě nevěrný nebo dokonce začne nevěru pro své uspokojení vyhledávat. Jsou sice i takový jedinci, ale většina mužů ani neví jak k nevěře přijde a i při nevěře nedokáží přesně specifikovat proč jsou nevěrní. Většinou jim stačí že je jiná, vzhlíží k němu a dělá co nedělá doma partnerka. To je sice pravda, ale těch důvodů je většinou více a kombinace jsou někdy velmi zajímavé. A to je přesně to co vás chceme v naší Femm akademii naučit s co s vámi chceme natrénovat. Chceme abyste byla nejen pro sebe ale i svého muže silnou osobností a sebevědomou partnerkou, která je vždy a za všech okolnosrtí sama sebou. Co se týče ale role milenky ve vašem vztahu nebo manželství, tak tam je pro udržení dlouhodobě spokojeného a vašnivého sexuálního života potřeba zaujmout úplně jiný postoj. Čím větší množství vhodných sexuálních dovedností budete umět aplikovat do vašeho intimního života, tím větší kvalitnější a oboustranně uspokojivější intimní život budete mít.

Role milenky může mít pro každou ženu jinou hodnotu," tvrdí psycholog Tomáš Vašák. „Může získávat pozornost, lásku, nebo i sexuální uspokojení. Problém mileneckého vztahu není z pohledu psychologie ve vztahu samém. Dokonce by se dalo říci, že pokud se dva lidé v mimomanželském vztahu ,potkají', můžou si vzájemně pomoci ke spokojenosti v primárních vztazích, kde se jim něčeho nedostává," míní. Na tom, že se každý člověk snaží uspokojovat různé potřeby – tedy i touhu po vztahu nebo sexu – není podle něj nic překvapivého. Jde o to, jakou roli žena v mileneckém vztahu hraje a co od ní očekává. Jaké typy milenek tedy existují?
3 typy milenek: Která má největší šanci na úspěch?
31.1.2012 16:00 |
poslat e-mailem
vytisknout
Milenka z donucení
„Má žena mi nerozumí. Ty jsi tak jiná. Já tě miluju. A chci být s tebou. Zítra jí to řeknu. Pozítří, popozítří, za měsíc." Nikdy! Větší než tohle klišé je už jen mrakodrap v Dubaji. Jestli nejste masochistka nebo zrovna netrénujete do soutěže Faktor strachu aneb Ukaž, co všechno skousneš, měla byste od podobných řečí uhánět rychleji než Dlouhý s Širokým a Bystrozrakým na ramenou. Tedy ovšem za předpokladu, že si nechcete jen tak povyrazit a vlastně vás vůbec nezajímá, co partner říká a stále dokola slibuje. Protože být „ta druhá" je festivalem ztrát. Přijdete o víc než jen o iluze.
Milenka z přesvědčení
Některé ženy se ujmou role milenky, aniž by čekaly, že budou upgradovány na manželku nebo alespoň první oficiální partnerku. A je jedno, jestli jsou single, nebo na ně doma čeká muž a děti. Proč? Prostě proto, že je to baví. Kvůli lásce, vzrušení, sexu, z nudy, z nedostatku nebo přemíry sebevědomí. Důvodů je moc. Zdá se vám tahle varianta lepší než předchozí? Odpadá stres z úkolu vyštvat někoho od lože a od stolu. Milenky z přesvědčení nejspíš netrápí, že je někdo sune na druhou kolej jako vagon, kterému pak nezbývá než oddaně reznout a zoufale čekat „na připojení". Ale – pokud mají doma svého „prvního" partnera – mohou se dostavit výčitky. A taky mohou být časem unavené z věčného vymýšlení služebních cest, vín s kamarádkami, srazů spolužáků. To, co se zdá zpočátku dobrodružné, se promění v pracnou nudu. Navrch korunovanou rizikem, že „to praskne" a bude malér. „Zřejmě může existovat situace, kdy je role milenky akceptovatelná a příjemná. Podle mého je však nutné dodržet tři podmínky. Za prvé, žena do vztahu nevkládá mylná očekávání. Za druhé, muž je natolik taktní, aby nemluvil o svém primárním vztahu, pokud na něm reálně nechce nic měnit. A za třetí, oba jsou natolik rozumní, že si vztah užívají diskrétně. Jenže, upřímně řečeno, to bývá velmi vzácná konstelace," konstatuje Tomáš Vašák.
Šťastná milenka
Je podkategorií obou už zmíněných. Ale disponuje vlastnostmi, které mění mučednice v královny. Má smysl pro humor, hodně jiných zájmů, umí si užít radost z lásky, a hlavně neřeší. Neřeší! Ví předem, do čeho jde, nic moc nečeká a její heslo je: uvidíme. Veselá žena, která vlastně nic nechce, je pro sokyni pohroma o síle islandské sopky. Takže se může lehce stát, že to zkrátka vyjde. Zamilovanost, pohoda a báječný sex vyústí v údiv: vždyť ty jsi nejlepší ženská mého života. Chce to ovšem zvláštní talent – být trochu femme fatale. Anebo prostě mít štěstí. To když narazíte na člověka, se kterým je jasné, že jste ho měla potkat (a on vás), než si našel svoji současnou. A že jen nepříznivá souhra náhod vás nebo jeho vmanévrovala do jiného (divného) vztahu. V takovém případě jste totiž tou první bez ohledu na aktuální pořadí.
Jeho žena mu prý nerozumí, a proto je mu s vámi dobře. Jakou roli ale hrajete vy? Jste Šťastná milenka, nebo navždy druhá?
Vlaďka, 28 let
„Seznámili jsme se na internetové seznamce. Psal, že hledá lásku. Myslím, že měl raději napsat rovnou, že sex. To, že je ženatý, jsem se dozvěděla náhodou po půlroce intenzivního „postelového" vztahu. Byl totiž z jiného města a jezdil za mnou pravidelně do mého bytu. Většinu času jsme trávili v něm. Až jsem ho jednou představila kamarádce, která se stavila ve chvíli, kdy ode mě odcházel. Poznala ho a zeptala se mě, jestli vím, že má dítě a manželku. Byla to hrozná náhoda, znala ho díky svému příteli. Svět je malý... Hned jsem mu volala a chtěla, aby mi řekl, jak se věci mají. Nezapíral. Ještě několikrát jsme se sešli, ale bylo to už jiné. Přestali jsme si volat. Prostě jsem si ho zakázala. Ale možná i proto, že jsem do něj nebyla až tak moc zamilovaná."
Eva, 29 let
„Pavla jsem potkala ve třiadvaceti. Nijak zvlášť se mi nejdřív nelíbil, ale byla s ním legrace a hodně toho věděl. Měl vlastní firmu, byl pořád v pohybu. Imponoval mi. Pozval mě párkrát na oběd a pak na večeři. A potom i na výlet. Ani nevím jak, ale najednou jsem byla zamilovaná. Sex jsme měli poprvé u něj v bytě. Všimla jsem si, že je tu víc pokojů a do jednoho zavřel dveře. Ale v tom jeho byla jen jedna postel. Po několika týdnech, když jsem byla zamilovaná až po uši, se přiznal, že má manželku. Jen o dva roky starší, než jsem byla já. Jemu tehdy bylo čtyřicet. Říkala jsem si, nemají děti, tak proč bych nezabojovala. A tak jsem bojovala...
Byl to příběh jako z příručky s názvem „Nemanželský vztah – tipy a triky". Tajné schůzky, víkendy plné samoty, výčitky a věčné otázky: kdy už jí to konečně řekneš. A taky mnoho telefonátů, ve kterých mě oslovoval Zbyňku. To byl jeho kamarád. Hrůza. Ztratila jsem trpělivost a za jeho ženou si došla. Abych jí řekla, ať už mu konečně nedělá problémy a rozvede se. To mi totiž přesně tvrdil – že ona se rozvádět nechce a vyhrožuje, že ho připraví o majetek. Že se s ní musí v klidu dohodnout. Věděla o mně. Ale smála se mi do obličeje, prý se společně baví tím, jak jsem neodbytná. Řekl jí, že po něm „jedu" a on se mě snaží odhánět. Ještě pár měsíců jsme občas skončili v posteli. Pořád jsem ho milovala.
Samozřejmě mi řekl, že si jeho žena vymýšlí. A já mu uvěřila. Bylo mi dvacet osm, když jsem řekla dost. Při jedné hádce mě hrozně urazil. Ale po pravdě, tehdy se o mě začal zajímat můj současný muž. Tak se mi od milence odcházelo líp. Nebýt jeho, nevím, jestli bych se v tom příšerném vztahu neplácala pořád. " Jana, 35 let
„Náš příběh má šťastný konec. I když začal hodně podivně. A vlastně byl na začátku taky plný mileneckých klišé. Byla jsem vdaná a měla malou dceru. Jenže s manželem jsem si přestala rozumět. Strašně žárlil, i když neměl vůbec důvod, pořád mě hlídal. A to mě od něj paradoxně úplně vzdálilo. Čeho se bál, se stalo.
Našla jsem si jiného. Nejdřív jako ‚relax', vytvořila jsem si vlastní svět, kam nemohl a kde mě nikdo nesledoval, svět, kde jsem se zase smála. Humor a pohoda se totiž z mého manželství úplně vytratily. On byl taky ženatý a měl dokonce děti dvě. Po roce jsme zjistili, že bez sebe nemůžeme být. Oba jsme to řekli doma, rozvedli se a vzali. K mé dceři z prvního manželství přibyl společný syn. Manželovy děti zůstaly s mámou, ale pravidelně k nám chodí. A dvakrát za rok jedeme všichni na dovolenou. "

4 FÁZE IDEÁLNÍHO VZTAHU. MÁTE HO?
Přeskočíme pár schůzek a rovnou spolu začneme bydlet, co myslíš? Tak na tohle většinou muži nejsou zvědaví. Chtějí všechno pozvolna a bez nátlaku. Poznáte, jestli i vy podléháte nutkání mít vztah ušitý horkou jehlou, nebo na závazky jdete „od lesa"?
13. 10. 2010LUCIE MAIXNEROVÁ
Představte si, že potkáte novou známost. Chodíte spolu půl roku, rok. Čas plyne, a kamarádky se vás jednoho dne zeptají: „Tak co? Už tě požádal o ruku? Nebo ti dal klíče od svého bytu? Budete spolu bydlet, ne?" Zamyslíte se. Tak docela jste o tom ještě neuvažovala, ale když už se o tom mluví... Posunout ten vztah dál by neškodilo! Chcete závazek. Čili máte v úmyslu přeskočit několik přirozených fází vztahu, jen aby se on k něčemu vyjádřil. Ne vždy se ale tento pokus setká s úspěchem. Muž se lekne a kolikrát vezme nohy na ramena. Nenechá si přece nabourat své tempo – časovou osu...

Proč se chceme rychle vázat?

„Někteří lidé, nejen ženy, vstupují po rozchodu rychle do dalšího vztahu, eventuálně se snaží nový vztah legalizovat svatbou, protože se bojí samoty," vysvětluje důvod PhDr. Hana Jenčová z portálu psychoterapie.atlasweb.cz, a upozorňuje, jaké mívá takový strach příčiny.

„Strach vzniká především z vlastní nejistoty. Do partnerské pozice může lidi po rozchodu tlačit také očekávání společnosti. Různé společenské situace si žádají účast lidí v páru. A pokud už společnost a daná situace toleruje jednotlivce, společensky únosnější je singl – muž než singl – žena. Takže strach ze samoty, vlastní nejistota a očekávání společnosti, to mohou být hnací motory pro někdy příliš rychlé vyhledání a zajištění partnerské pozice po rozchodu či její zlegalizování sňatkem." Proto má každý vztah vývojová stadia.

Oblíbená a uznávaná psycholožka Barbara De Angelis se ve své knize Jak najít toho pravého? zmiňuje o čtyřech fázích vztahu od nové známosti po závazek, které by měly v rámci prevence eliminovat riziko, aby si muži nemysleli, že smyslem žen je dohnat je před oltář. Jakými stadii tedy váš a kterýkoliv jiný vztah musí projít, aby co nejlépe fungoval?

1. fáze: do třech měsíců od seznámení

Potencionální přítel je předmětem zkoumání. Scházíte se spolu a vy uvažujete, co je na něm hezkého, jak velký máte sama zájem. Buď se neshodnete a vztah pokračovat nebude, nebo po nějakém čase dospějete k názoru, že vám oběma to za to stojí. Pak se jedná o nový vztah, tedy počátek závaznosti. Pokud není postaven pouze na sexu, a je v tom úmysl vybudovat pevné základy partnerství, dochází k nepsané dohodě o monogamii, čili že jste jeden pro druhého pouze jedinou známostí a jediným sexuálním protějškem.

I na společné bydlení musí být ten správný čas;ThinkstockFOTO: THINKSTOCK
I na společné bydlení musí být ten správný čas

2. fáze: tři měsíce až půl roku

Schůzky trvající déle než čtyři měsíce předurčují vztah jako vážný. Máte chuť být spolu, dozvídat se toho o sobě navzájem čím dál víc, chybíte si, když se nevidíte. Oficiální název? Usilování o vztah a následně jeho rozvíjení. (To by nemělo trvat déle než šest měsíců.). Když to jde jako po másle, někdy v průběhu se vytratí „já" a „ty" a objeví se „my". Jste oficiální pár. Nespěchejte ale na jeho ukotvení do přístavu závazků. (Výjimky, které se s tím nepářou a jsou schopni vzít si někoho po několikatýdenní známosti, mohou naletět slibům snáze než ti, kteří si hlouběji oťuknou povahové rysy partnera.)

3. fáze: šest měsíců a výš

Ukotvení. Tak by se dala charakterizovat část následující po rozvinutí vztahu. Jaký čas je ten optimální, závisí na předchozích zkušenostech, momentálním věku, citové vyspělosti a podobně. Jinak totiž bude uvažovat osmnáctiletá dívka, která teprve poznává slasti i strasti partnerství, a jinak zralá žena vědomá si svých plánů a pocitů. Každá z nás potřebuje jinak dlouhou dobu, než se bude cítit na to postoupit s protějškem dál a plánovat s ním společnou budoucnost. Jestli si ale k sobě vytvoříte silné a funkční pouto, vycházíte spolu, a cítíte, že by to pro vás mohlo být to pravé, jste připravena na čtvrtou fázi, které předchází uznání svazku. Dítě, zásnuby, nebo sestěhování.

F44. fáze: cca dva roky – až na doživotí

Jakmile už jste společně překonali nějaká nedorozumění, překážky nebo obtíže, a shodli jste se, že ve svůj vztah věříte, umíte si vyjít vstříc, podpořit se a pochopit, nic nebrání vstupu do manželství. Většinou je to ten bod, který si muži představí, když se jim svěříte s požadavkem: „Charakterizuj náš vztah. Já už jsem připravená posunout ho dál. Ty taky?" Vy tím totiž chcete uklidnit svoje rodiče, kamarády i sebe, že máte partnerský vztah a nejste pouze milenka, kdežto on slyší: „Chce závazek. To znamená, že ji mám požádat o ruku? Nebo co to má být?" Některým opravdu pomůže, když jim více specifikujete, o co vlastně žádáte. Ti „šikovnější" na to přijdou sami, což si ženy u mužů cení. Taková romantická žádost se zásnubním prstýnkem v ruce je pro nás zážitek na celý život.

I když muži i ženy mají někdy tendenci přehánět a samou láskou snášet modré z nebe tomu druhému a pospíchat na výsledek, funguje to jako s hubnutím. Když se na úbytek kil moc chvátá, výsledek není trvalý, moc dlouho nevydrží – dostaví se jo-jo efekt. Podobně je to i ve vztazích. Rychlokvašky nemají moc šancí na úspěch. Ale těm, kterým to vyšlo, patří velká gratulace.

Milé čtenářky, již víte, ve které fázi se nachází váš vztah? A co s tím uděláte? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem!

STEREOTYP Vztahy, stejně jako život, mají své vlastní fáze. A to bez ohledu na to, jak moc je láska dvou čerstvě zamilovaných lidí silná. Podle některých tyto fáze fungují jako test: prověřují kompatibilitu páru. Někteří nepřekonají fázi třetí či čtvrtou, jiní si projdou všemi devíti a navzájem o sobě říkají, že „spolu již zůstanou". Jak to máte vy?

9 fází partnerství

1. etapa: poblouznění
Jedná se o první fázi každého vztahu, který téměř vždy začíná intenzivními pocity a nutkáním být spolu. Sexuální přitažlivost a zaslepenost se podílí na tom, že jeden na druhém může přehlédnout nějaké ty nedostatky.

2. etapa: fáze hlubších zájmů
Pár se začíná navzájem poznávat. Většinou máte dlouhé rozhovory s partnerem, které se táhnou až do noci, zajímáte se o jeho minulost, plány, zažíváte romantiku a říkáte si, jak je život krásný.

3. etapa: první výměna názorů
Tato fáze přichází po několika měsících blaženého partnerského snění. Poté jeden z vás rozzlobeně vyjádří nesouhlas, začne více projevovat svoje názory, dochází k prvnímu konfliktu, který se obyčejně rychle vyřeší.

4. etapa: fáze pochopení
Již víte, co od sebe můžete čekat, chování partnera v mnoha situacích předvídáte, respektujete jeho rozdílné názory na danou věc, chápete, že se v některých věcech lišíte. Partnerství je pro vás stále důležité, ovšem ne nejdůležitější. Přijít o hodinu později na smluvenou schůzku není nic mimořádného.

5. etapa: formování
Máte své vlastní vize a požadavky, co se ideálního partnera týče. A chcete, aby se aspoň trochu shodovaly se stávajícím protějškem. Tato fáze je hodně o dávání a braní, oba partneři se (možná podvědomě) snaží přizpůsobit partnera svým ideálům, čímž rozpoutají jakýsi boj o moc, který může vztah ukončit. Zvlášť když jeden nechce ze svých nároků slevit.

6. etapa: fáze štěstí
Pokud vztah ustojí fázi formování, má naději na pokračování. Jeden přijme druhého takového, jaký je, pár se navzájem doplňuje. V tomto období nejčastěji dochází k zásnubám a sňatku, cítíte se propojeni.

7. etapa: pochybnosti
Už je to několik let, co jste poprvé randili v kině. Tenkrát to bylo tak fajn! Jenže teď máte pocit, že vašemu vztahu něco chybí, protože už to není jako dřív. Kolikrát se vám zdá o bývalém partnerovi, svůj vztah porovnáváte s jinými páry, řešíte, zda je to u nich také tak monotónní a nudné. Pokud nejste spokojeni delší dobu, ve vzduchu začne viset riziko potencionální nevěry. Proč? Stabilita partnerství je příčinou toho, že vztah se považuje za samozřejmost.

8. etapa: sexuální zkoumání
Snažíte se svému partnerství vdechnout nový život, takže vymýšlíte inovace, experimentujete s místem pro sex, pokoušíte se dělat věci víc vzrušující, intimní život hraje klíčovou roli. Je ale možné, že někdo z vás na vztah rezignuje, nebude mít zájem o znovuvzkříšení, dochází k mnoha nedorozuměním. Na řadu přichází onen „nedovolený poměr".

9. etapa: smíření
Zapomeneme na všechno špatné, začneme znovu. Tak to je myšlenka, která nejvíc charakterizuje závěrečnou, devátou fázi partnerství. Vztah má zase nějaký směr, i když stejná sexuální fascinace, kterou jste prožívali při seznámení, se pochopitelně nevrátí. Ale jste poměrně spokojeni. Určitá skupina lidí však stále hledá nějaký adrenalin a nadále udržuje poměr s milencem. Patříte k nim taky? Nebo snad vyznáváte věrnost?

A v jaké fázi vztahu se nacházíte vy?

Je váš vztah nuda? Omrzeli

Na světě existují jen čtyři typy žen. Který z nich muže nejvíce přitahuje?
Lucie Bryndová
5. 11. 2018

Barva vlasů, tvar postavy, výška nebo barva očí, jsou atributy, podle kterých si muži ženy často vybírají. To, jak se od sebe odlišují ženy ve svém nitru, je ale při výběru partnerky to nejdůležitější. Podstatou jsou ženské energie nebo lépe řečeno jejich vzájemný poměr. Každý muž by doma chtěl mít partnerku, která by byla vášnivou milenkou, nadšenou dívkou, váženou královnou, ale zároveň inspirativní múzou. To je ideální stav. Ne vždy tomu tak ale je a některá z energií u ženy převažuje. Které ženy muže nejvíce přitahují?

Podobně jako rozdělil Hippokrates typologie temperamentu do čtyř skupin, a to podle tělesných šťáv, jejichž poměr určuje reakci člověka na okolí, rozdělila projevy ženské energie do čtyř skupin ve své knize Kruh ženské síly: Energie prvků a tajemství svádění ruská spisovatelka Larisa Renar. Jak?

Hospodyně – fyzická úroveň. Hospodyně je projevem ženské energie na fyzické úrovni, která se vyznačuje typickými znaky vzorné ženy v domácnosti. Žena je starostlivá, pečuje o chod domácnosti, stará se o kuchyň, vytváří svému protějšku pohodlí, podporuje ho a utěšuje ve chvílích, kdy to nejvíce potřebuje. Pokud v ženě převládá tato energie, poznáte to podle toho, že je vyrovnaná, sebevědomá, citově stálá, doplňuje vás a je schopná všechno, co vytvoříte, dovést k dokonalosti. V sexuálním životě je trochu ostýchavá.
Holčička – emoční úroveň. Na emoční úrovni je pak založena ženská energie holčičky neboli dívky. Tato energie je důležitá zejména pro to, že v mužích vzbuzuje ochranářský instinkt, kdy cítí, že je žena křehká, musí ji chránit a vážit si jí. Žena s dominancí této energie se vyznačuje obdivem a nadšeným nasloucháním partnera, radostí z jeho úspěchu a oceňováním jeho úsilí. Je to také energie, která pomáhá ženě zůstat bezprostřední.
Královna – duševní úroveň. Energie královny, která je podstatou duševní úrovně, se vyznačuje inteligencí a vzděláním, schopností ženy vést intelektuální rozhovory, uvědomovat si závažnost problémů, schopností řídit a inspirovat. Taková žena se projevuje jako nezávislá, nepředvídatelná a tvůrčí bytost, které musí být věnován dostatek svobody.
Milenka – sexuální úroveň. Tato úroveň tvoří poslední, neméně důležitou součást každé ženy. Žena s převahou této energie je vášnivou milenkou, která zná všechna intimní tajemství, ví přesně, co chce a co očekává její protějšek. Nebojí se zakázaného ovoce. K takové ženě to muže neustále táhne a touží po ní každou noc. Milenka je talentovanou ženou, plnou inspirace, vášně pro život.
Po čem muži touží?
Muže přirozeně nejvíce přitahují ženy, u kterých převládá energie milenky. Ale to neznamená, že by takovou ženu chtěli mít doma. Pro skutečný vztah, který není založený pouze na sexu a hezkých chvílích, je důležité projít všemi stádii a uzavřít tak pomyslný kruh.

V ideálním případě by měl začít vztah s převahou energie milenky, následovat by měla královna, která v muži vyvolá lovecký instinkt, postupem času by měla nastoupit energie poslušné dívky a nakonec energie hospodyně. Jakmile se tento kruh uzavře, je žena připravena být perfektní partnerkou.

 

POKUD HO NECHCETE - NECHTE HO.

POKUD HO MÁTE RÁDA NEBO HO MILUJETE A UZNÁVÁTE I NĚJAKOU SVOU CHYBU A PODÍL NA VZNIKLÉ NEVĚŘE ...

JAK PORAZIT MILENKU

AGENTURY CO VÁM MILENKU ODLOUDÍ

Plánovat si sex? Tak zoufalá ještě nejsem," říkáte si možná při čtení titulku. Jenže když se povznesete nad to, jak zoufale a trapně to zní, dost možná zjistíte, že lepší než naplánovaný sex jste už dlouho neměla. Obzvlášť pokud máte děti, náročnou práci, dům, o který je třeba se starat... Hned vám vysvětlíme proč.
Abyste si případně nepřipadala hloupě, pokud nad plánovaným sexem vůbec začnete přemýšlet, měla byste vědět, že podle jedné britské statistiky se šest z deseti párů pravidelně předem domlouvá na tom, kdy si vyhradí čas na milování. Nejčastěji to jsou lidé starší pětatřiceti let, kteří mají rodinu, ale zároveň budují kariéru, navíc mají spoustu chuti do života, takže neustále něco podnikají...
Žádný plán, žádný sex
A vědí, že pokud si sex vyloženě nenaplánují, může se snadno stát, že při všech těch aktivitách a povinnostech na něj prostě zapomenou. Respektive ho nestihnou. Pokud s ním dopředu nepočítají, snadno se stane, že nemají chuť, dostatečně si to neužijí, protože se jim hlavou honí všechno, co musí zítra stihnout, anebo jsou prostě tak unavení, že ihned po dolehnutí do postele usínají.

Reklama

Zkrátka a dobře, pokud se nechcete dočkat toho, že nebudete mít sex vůbec, počítejte s tím, že přijde doba, kdy je lepší si na něj ten čas předem vyhradit. Rozhodně si to však nepleťte s "pravidelnými čtvrtky". Někomu samozřejmě může vyhovovat, když si s partnerem určí jeden den v týdnu, který se bude pokaždé opakovat. Spousta lidí ale potřebuje zachovat spontaneitu aspoň v tom, že den, kdy k "tomu" dojde, neznají měsíc dopředu.
Čtěte také: Ztrácíte chuť na sex? 10 tipů, jak ji zase získat
Výhody naplánovaného sexu jsou ale i v jeho kvalitě, nejen v kvantitě. "Dlouho jsme se s manželem bavili o tom, že zkusíme náš intimní život plánovat, protože se pomalu vytrácel. Domluvili jsme první termín a když se ten den přiblížil, cítila jsem se, jako bych dnes měla narozeniny," vypráví Molly Gunn, redaktorka britského časopisu Red, která tento systém s manželem provozuje už několik let a nemůže si ho vynachválit.
Nic zvláštního, a přesto zážitek
"Jakmile naši malí kluci usnuli, zahájili jsme ten velký večer. Začali jsme tím, že jsme si dali společně vanu, zapálili svíčky, pili víno. Pak jsme se prostě přemístili do ložnice a měli sex. Nic extra zvláštního, ale bylo to skvělé. Jakoby očekávání umocnilo ten zážitek," říká Molly a dodává:
"Ještě ráno jsem se cítili naprosto úžasně, chovali jsme se jako zamilovaní puberťáci po prvním rande. A funguje to tak pořád. Tyhle naplánované večery způsobily, že se i mimo ně víc dotýkáme, víc se líbáme a nemůžeme se dočkat dalšího naplánovaného večera, kdy máme oba spoustu času jen pro toho druhého. Samozřejmě se díky tomu stane, že máme sex i neplánovaně, ale přesto plánujeme dál," dodává.

Vzpomínáte si na sladkých dvacet let, kdy byl pro vás sex odpoledním potěšením plným oscarového sténání?A řídili jste se heslem, že čím víc budete hekat, tím bude partner vzrušenější? Komu v tu chvíli vadilo, že ho slyší celý barák? Vám rozhodně ne.

reklama

Ovšem většinou se za pár let zklidníte, ztišíte intenzitu vašich projevů během milování. Pokud jste se svým partnerem už dlouho, možná, že mu to začne připadat divné a bude se vás, chudák celý zmatený, vyptávat, zda vás to s ním ještě vůbec baví, když už při tom tolik nekřičíte. I experti se shodují, že je to zcela normální, přirozený vývoj. Dokonce ještě potvrdili, že si ženy užívají sex tehdy, když už mají více zkušeností a více si věří (nejen v posteli). Jak jsou na tom vaše vrstevnice? Získali jsme jejich výpovědi. Shodnete se s nimi?

Jak se mění naše sexuální spontánnost - Obrázek 4 Foto:

Když je vám kolem dvaceti...

„V posledních letech míváme s partnerem sex všelijak. Dalo by se říct, že tak různě – ve vlnách. Někdy třeba 4x týdně, jindy se milujeme sotva jednou, možná ani to ne. Odvíjí se to podle toho, jestli někam jedeme nebo kolik máme práce. Co jsme skončili oba se školou a začali pracovat, snažili jsme se tomu pracovnímu tempu nepodlehnout a milovat se i v pracovním týdnu. Jenže málokdy nám to vyjde. Nicméně víkendy jsou naše, to si všechno vynahradíme. Většinou to začíná přítel – zakouká se na mě, následuje dlouhý polibek, u něhož jen nezůstaneme."

Lenka, 25 let

„U nás se toho ohledně sexu zatím moc nezměnilo. Snad jen to, že s manželem mluvíme více na rovinu. Když mám tedy chuť se pomilovat, nedělám žádné „obštrukce", nechodím kolem horké kaše a rovnou to manželovi řeknu. Není to sice moc romantické gesto, ale ušetříme si tím dost času a oba hned víme, na čem jsme. Když mi bylo ale dvacet, málokdy jsem se odhodlala začít."

Kamila, 27 let

Realita: Kolem dvaceti let si většina žen není ohledně své sexuality pořád moc jistá, příliš si nevěří. Ještě stále zjišťují své touhy, objevují nové a nové polohy, hledají, jaký způsob je pro ně přirozený z hlediska mileneckého projevu. Mají hekat nahlas, jako to dělají pornohvězdy? Nebo by to akorát působilo směšně a přehnaně? Jenže jestli budou potichu, může si partner myslet, že se jim to nelíbí. Proto bude pravděpodobně první krok dělat častěji muž. Buďte k sobě upřímné a snažte se opravdu odhalit, co vám dodá sebevědomí, co vám dělá dobře, co vás nažhaví. Může to být vaše prádlo, intimní osvětlení, příjemná vůně, pozice „na koníčka" – věřte si a nenechávejte aktivitu jen na partnerovi. Milování pak bude mít rázem jiný rozměr.

Jak se mění naše sexuální spontánnost - Obrázek 3 Foto:

Když je vám kolem třiceti...

„Zpočátku vztahu jsme s partnerem více experimentovali, poznávali se a zjišťovali, co se nám líbí. Už jsme spolu přes deset let a partner ví, že jakmile mě chytne kolem ramen, začne je lehce masírovat, dostane se přes šíji ke krku, má mě v hrsti. V tu chvíli mě totálně nažhaví. Já zase naopak vím, že ho nejvíc rozdráždí, když mě nachytá při převlékání a já mám na sobě jen spodní prádlo. Přítel miluje krajku. Často tomu „načápání" samozřejmě dopomůžu – je to taková naše hra. Zatím nás oba baví."

Zuzana, 31 let

„Přepadají mě pocity úzkosti, že na sex není vůbec čas. Proto to zastavím už tehdy, když se manžel začíná o něco pokoušet, v samotném začátku. Mám pocit, že mě to stojí moc velké úsilí – mám na mysli soustředit se na sex s manželem, natož si ho pak užít."

Jana, 34 let

Realita: V této dekádě si ženy už více věří a je pro ně příjemné naznačit muži nebo mu přímo říci, že se chtějí milovat. Jsou zralejší, mají větší sebevědomí, což vede k tomu, že si sex více užívají, jsou aktivnější. Nicméně na druhou stranu hrozí, že se nedokážou odpoutat od práce, která je pro ně časově i psychicky náročná. Kvůli svému silnému postavení v páru budou svého partnera vytrvale odmítat, nenechají se k milování přemluvit. Čas vymezený na sex je doslova stresuje, nezapadá jim to do jejich časového harmonogramu. Je to tak – stres v práci a nedostatek spánku může sexuální apetit snižovat. Měli byste ale už jenom v rámci duševní hygieny občas upustit páru a pokusit se si to s partnerem užít.

Jak se mění naše sexuální spontánnost - Obrázek 2 Foto:

Když je vám kolem čtyřiceti...

„To, co se opravdu změnilo, je úroveň mé sexuální touhy. Než jsme měli s manželem děti, ani mě nenapadlo, že bych byla iniciátorem sexu. Oba jsme tehdy byli nedočkaví, a tak se to prostě vždycky nějak stalo. Kolem třiceti let se nám narodily děti. To jsem byla dost často unavená a málokdy jsem měla chuť se pomilovat. Jenže jsem cítila, že se náš vztah kvůli tomu začíná pomalu dostávat do krize. Abych muže potěšila, začala jsem být občas aktivní. Pak se mi to vždycky líbilo. Nejhorší bylo ale začít, překonat únavu a nedostatek chuti. Když mi je teď lehce nad čtyřicet, bývám častěji přecitlivělá. Vím však, co mi zlepší náladu – s manželem se milujeme několikrát do týdne."

Anička, 44 let

„Nejpodstatnější změnou je asi to, že už neřeším, že nejsem dokonalá. Dříve jsem se styděla za každý špek a raději se milovala v přítmí. Nehledě na to, že jsem nosila prádlo, které mi mnohdy nebylo příjemné, ale vypadalo „rajcovně". Dneska se s přítelem milujeme i při plném osvětlení „faldík nefaldík", nosím bavlněnou podprsenku s příjemnými kalhotkami a nejdůležitější pro nás je, abychom si udělali dobře."

Mirka, 47 let

Realita: Většina žen kolem čtyřicítky řeší sexuální život jedním ze dvou způsobů. Buď jsou tak zaneprázdněny svými povinnostmi – péčí o děti či rodiče –, že nedokážou být sexuálně aktivní. Dokonce ani nezvládnou říci svému partnerovi, co je vzrušuje. Nebo se naopak mohou vrátit ke svému sexuálnímu životu tak, jako tomu bylo dříve (např. před narozením potomků) a užívat si vzájemnější splynutí. Znáte se už přece natolik dobře, že víte, co přivede toho druhého do varu. Zde ovšem hrozí riziko, že to může jednomu z vás zevšednět. Zkuste znovu začít experimentovat, přidat třeba nějakou sexuální pomůcku, pomilovat se na gauči, ve sprše, na koberci dětského pokojíku, nebo si pořiďte masážní olejíček – můžete tak odhalit další erotogenní zóny, o nichž jste dosud neměli ani tušení. Nebo si můžete spolu spiklenecky domluvit nějaký signál, který říká: „Mám na tebe chuť, do minuty se sejdeme v ložnici."

Jak se mění naše sexuální spontánnost - Obrázek 1 Foto:

Mějte lepší sex bez ohledu na věk

Ačkoliv můžete mít o sexu a jeho prožívání během určité fáze života nějaké představy, odpoutejte se od nich. Často se jedná jen o nějaké iracionální předsudky, které vás zbytečně stresují. Nezapomínejte na to nejdůležitější – hrát si. Není to zdaleka jen záležitost dětí, ale především dospělých. Hraní život zpestřuje, odlehčuje, rozvíjí vaši fantazii – můžete být v tu chvíli tím, kým chcete. Máte zájem se dozvědět víc? Zkuste knížku „Jak si lidé hrají" – autorem je Eric Berne.

-šp-

 

CO JE TO VZTAH

FÁZE VZTAHU

Pro udržení kvalitního a funkčního vztahu platí trochu jiná pravidla než u získávání vhodného partnera. V každém vztahu vznikne časem nežádoucí stereotyp a ochladnutí vztahu. Po čase začnou chybět oběma účastníkům příjemné a vzrušující erotické stimuly a zážitky, které byly na začátku vztahu samozřejmostí. Příčiny a viníky lze samozřejmě hledat na obou stranách, ale žena je pravděpodobně oproti muži v této situaci ve větší nevýhodě. Vysvětlení je jednoduché. Protože žena si partnera nevybírá podle vzhledu ale podle jeho schopnosti chránit, zabezpečovat a shromažďovat bohatství moc a úspěch je muž s postupujícím věkem pro ženy sexuálně i sociálně atraktivnější. Bohužel u žen i když s věkem věkem roste jejich kariérní úspěch a materiální zabezpečení ženská sexuální přitažlivost a atraktivita klesá. Může za to přibývající věk, hmotnost, špatný životní styl, těhotenství, porody a kojení, únava, nedostatek času a mnoho dalších. Tu čast žen, která je na společenské přitažlivosti a atraktivitě finančně nebo existenčně závislá a zpomaluje proces stárnutí pomocí nadstandardní péče trenérů, kosmetických center a plastických chirurgů asi naše rady zajímat nebudou. Pro všechny ostatní ženy a partnerky máme několik mužských Femm rad, jak si pomocí ženských triků jednoduše udržíte u svých partnerů doživotní sexuální přitažlivost a statut žádoucí milenky a partnerky.

V každém případě je prokázáno že ženy, které jsou pro své muže žádoucí a sexuálně atraktivní mají uspokojivější vztahy a daleko větší jistotu, že si svůj kvalitní a funkční vztah dlouhodobě udrží. Nezapomeňte však, že k udržení takového vztahu musíte mít dokonalý přehled o partnerových vizuálních sexuálních preferencích. Dlouhodobé ignorování by vás mohlo zcela nenápadně a nevědomě dostat do nepopulární skupiny opuštěných, osamělých nebo dokonce podváděných žen. Pokud váš partner traví většinu času s vámi, pokud vám pomáhá s domácnosti, dětmi, k tomu vás umí rozesmát a udělat několik úžasných orgasmů, jste pro něj pořád ta žádoucí a sexy žena do které se zamiloval. V tom případě je i váš vzhled a dojem z něho plynoucí pro vás a váš vztah zcela optimální a plní svoji funkci. Pokud máte naopak pocit, že se vám partner začíná ztrácet někde v mlze je načase na svém vzhledu nějakým způsobem zapracovat.

PROVOZNÍ STEREOTYP

KAŽDODENNÍ

SEXUÁLNÍ NUDA

VOLNÝ ČAS

NESOULAD

OCHLAZENÍ

ODMILOVÁNÍ

xistuje mnoho žen v okolí vašeho partnera, tedy ženských vysílačů signálů s různou intenzitou, které musí muž chtě nechtě nějakým způsobem přijímat, zpracovávat a případně na ně reagovat. Díky tomu jste v podstatě neustále ohrožena konkurenčními vysílači a signály, které musí váš partner v každém případě ignorovat. V opačném případě hrozí z jeho strany flirt, románek, nevěra i možná ztráta partnera. Na boj s ženskou konkurencí existuje mnoho protiopatření a protizbraní, ale ty se budeme učit až na stránce SEX & DOVEDNOSTI. Abyste ale mohla naučit účinně bránit a byla ve flirtovaní a svádění partnera lepší než vaše mnohdy mladší konkurence, musíte nejprve znát sexuální preference mužů i vašeho partnera v oblastí ženského vzhledu. To znamená že se nejdříve musíte naučit ,,CO,, muže na ženách přitahuje, a teprve potom se naučit ,,JAK a ČÍM,, muže přitahovat a to vše využít ve svůj prospěch. Například byste měla vědět kdy na muže zapůsobit dojmem křehké, skromné a něžné ženy, abyste v něm vyvolala ochranářské a pečovatelské sklony. Nebo naopak vědět jak klidného partnera vyprovokovat k drsnému chování dravce, který si vás nekompromisně vezme a zkrotí.