SEXUÁLNÍ DOVEDNOSTI JAKO ZÁKLAD KVALITNÍHO A DLOUHODOBÉHO VZTAHU

20 LEKCI K DOKONALÉ MILENCE A KVALITNÍMU INTIMNÍMU ŽIVOTU

Služby SEX & DOVEDNOSTI jsou zaměřeny na rozšiřování a zlepšování sexuálních dovedností žen. Hlavním účelem a úkolem tohoto vzdělávání je získat základní přehled o všech standardních i méně standardních sexuálních aktivitách, které můžete aplikovat v intimním životě se svým partnerem. Vzdělávání je rozděleno do osmnácti oblastí, které na sebe časově navazují nebo se částečně prolínají. Každá oblast se zabývá určitým časovým úsekem nebo specifickou činností, která je nedílnou součástí intimního života partnerů. Samozřejmě že při večerním nebo ranním POMILOVÁNÍ V POSTELI nebo nepředvídané SPONTANNÍ RYCHLOVCE využijete jiné sexuální dovednosti, než při připravené zážitkové údálosti typu EROTICKÁ OSLAVA, PŘEKVAPENÍ, SHOW, MISE nebo domácí EROTICKÉ DIVADLO. K každém případě pokud chcete svůj sexuální život udržovat životaschopný a vášnivý je znalost a aplikace sexuálních dovedností v intimním životě zásadní. Úroveň sexuálních dovedností nesporně ovlivňuje nejen kvalitu a spokojenost v osobním životě a partnerském vztahu ale zvyšuje také sexuální sebevědomí, zlepšuje vnímání vlastního těla a vzhledu a je výbornou prevencí citového odcizení, sexuální nudy a stereotypu a partnerské nevěry.

 

20 KROKŮ K DOKONALÉ MILENCE A 

ABYSTE S PARTNEREM VYTVOŘILA VÁŠNIVÝ, VZRUŠUJÍCÍ A OBOUSTRANNĚ USPOKOJIVÝ SEXUÁLNÍ ŽIVOT NEJEN V OBDOBÍ SEZNAMOVÁNÍ A ZAMILOVANOSTI ALE DLOUHODOBĚ, A ZÁROVEŇ SE NEMUSELA OBÁVAT VZTAHOVÉHO OCHLADNUTÍ, ODCIZENÍ, NEVĚRY NEBO DOKONCE ROZPADU VZTAHU DÍKY JINÉ ŽENY, MUSÍTE SE NAUČIT CHÁPAT NĚKTERÉ SOCIO-PSYCHOLOGICKÉ PRINCIPY, SEZNÁMIT SE A PŘÍPADNĚ NATRÉNOVAT ZÁKLADNÍ POSTUPY, PRINCIPY, TECHNIKY A DOVEDNOSTI KTERÉ VÁM TENTO KVALITNÍ A DLOUHODOBĚ USPOKOJIVÝ SEXUÁLNÍ ŽIVOT ZAJISTÍ.

CO JE TEDY NUTNÉ PRO ZKVALITNĚNÍ SEXUÁLNÍHO ŽIVOTA MÍT A UDĚLAT.

 

1. SEXUÁLNÍ INTELIGENCE A PŘEHLED - to znamená seznámit se a mít přehled o všech sexuálních technikách, praktikách a dovednostech které byste chtěla zařadit, případně vyzkoušet ve svém sexuálním životě. V období začátku vztahu a zamilovanosti obvykle vystačíte se spontanním sexuálním chováním, základní technikami a dovednostmi, ale po dvou a více letech se bude pravděpodobnost nárustu sexuálního stereotypu a nudy zvyšovat což v partnerském vztahu znamená sexuální nesoulad, ochlazení, odcizení, nevěru případně rozpad vztahu. Tomu můžete zabránit postupným přidáváním dalších sexuálních nápadů, technik, praktik, dovedností které budou váš sexuální vztah udržovat dobrodružný, vášnivý, romantický, živočišný plný napětí a překvapení. 

2 SMYSLNOST A FYZICKÁ PŘITAŽLIVOST - přitažlivý vzhled a postava doplněná o svůdné a smyslné chování vzbuzující v partnerovi vzrušení a neodolatelnou touhu vás hýčkat, opečovávat, dvořit se vám a dobývat vás.  

3. DOKONALÁ KONTROLOVANÁ TECHNIKA - správně zvolený sexuální styl a chování s dokonalou technikou je základem udržování A 

4. AKTIVNÍ PŘÍSTUP A PODPORA PARTNERA 

5. UVĚŘITELNOST OPRAVDOVOST A NASAZENÍ   

 

 

3. SEXUÁLNÍ EMPATIE A SEHRANOST - je to částečně schopnost a částečně dovednost partnera z jedné strany uspokojit ve všech jeho přáních, touhách a potřebách a zároveň ho z druhé strany umět inspirovat a motivovat aby i on vám nabízel to po čem toužíte, co vás vzrušuje a co byste chtěla sexuálně prožít. To neznamená dělat nebo nutit sebe nebo toho druhého do něčeho co se vám nelíbí nebo se vám přímo hnusí, ale upravit konkrétní techniku nebo praktiku do přijatelné varianty pro obě strany. Tím získáte do vašeho partnerského sexuálního života barevnost, variabilitu, harmonii a možnost zkoušet nové a nové věci bez obavy, že to budete odmítnuta nebo to skončí trapasem. 

 

TĚLESNÁ A CHEMICKÁ KOMPATIBILITA - pokud se budete teprve seznamovat váš mozek vám bude podvědomě napovídat do koho se máte a nemáte zamilovat ale nepomůže vám s některými praktickými věcmi. Pokud vynecháme povahové a charakterové kvality, které jsou rozebírány v oblasti vztahové zůstává nám vybrat partnera i podle jeho chemických a fyzických vlastností. Pokud si budete moci vybrat dbejte na to, aby vám partner voněl a chutnaly vám jeho sliny, pot a sperma a měl raději průměrnou případně podprůměrnou velikost penisu než nadměrnou. Velký penis vám může způsobit nepříjemnousti nebo vám dokonce znemožnit realizaci některých oblíbených technik. V případě vaší touhy po větším penisu může partner využít velkou škálu dutých nástavců, připínacích penisů a pomůcek. 

Dnešní článek bych ráda věnovala vztahům. Je to něco, co nás obklopuje neustále. Nelze nemít k někomu nebo něčemu vztah. Vždy nějaký existuje, ať už je dobrý nebo špatný nebo všelijaký. Dnes bych se ale chtěla spíše věnovat vztahům partnerským, ty jsou pro nás většinou v životě nejdůležitější, a proto je také potřeba, aby i pro náš pohodový život dobře fungovaly.
Přináším vám 10 tipů pro spokojený a naplněný vztah:
Odpusťte si
Odpouštět je lidské a v partnerství to platí dvojnásob. Každý děláme chyby, a pokud to se svým partnerem myslíte vážně, je potřeba se naučit tolerovat osobnost každého z vás. Tím, že svému partnerovi něco dlouhodobě zazlíváte, škodíte tak akorát sami sobě. Máte tedy dvě možnosti - buď mu odpustíte nebo od něj odejdete, co z toho je vaše volba?
Najděte si na sebe čas
I když můžete mít času opravdu málo, na partnera by mělo být času stále dost. Proto dbejte na to, abyste spolu trávili dostatek času. Vztah je jedna velká proměnná - je potřeba na něm pracovat neustále. Věnujte si dostatek času a využijte jej spolu maximálně příjemně.
Berte život více s humorem
Mnoho šťastných vztahů je šťastných zejména proto, že se partneři neberou příliš vážně. Legrace a humor je koření každého spokojeného vztahu a není potřeba jím šetřit.
Projevujte si lásku
Projevy lásky jsou velmi důležité - ať už jde o milou sms, kterou partnerovi během dne pošlete, večeři, kterou mu připravíte nebo dotyky a objetí, které si věnujete. Dávejte si navzájem najevo, jak se máte rádi a váš vztah jen pokvete.
Dávejte si prostor
Jistá míra tolerance a prostoru je v každém spokojeném vztahu opravdu potřebá. Jakmile má jeden z partnerů pocit, že je druhým omezovaný, nebude to nikdy dobře fungovat. Nastavte si vzájemný prostor, který bude vyhovovat oběma a respektujte jej.
Komunikujte a sdílejte
Mluvit, ale "nežvanit" je dalším pravidlem spokojeného soužití. Jistě, že je komunikace v každém vztahu důležitá, ale i zde je dobré dodržovat určitá pravidla. Pokud budete mít určitý cíl komunikace - nestane se vám, že budete mluvit tzv "o ničem". Sdílením zážitků, informací a přání zajistíte vašemu vztahu otevřenost a úpřímnost.
Milá překvapení
Umět překvapit partnera po 10 letech nemusí být vždy jen umění a drahé hmotné dary. Malá překvapení v jakékoli podobě udělají vždy radost. Ať už je to květina, milý vzkaz na lednici nebo třeba výlet o víkendu.
Co dělá partner dobře?
Většina lidí sleduje, co druhý dělá špatně. Od mala jsme cvičení k tomu hledat spíše chyby (např. opravený diktát ve škole červeným zvýrazňovačem poukazující na chyby) než klady. Zkuste to dělat opačně a zaměřte se na to, co se vám na vašem partnerovi líbí, co dělá dobře? Pokud se budete více soustředit na jeho klady - brzy zjistíte, že i váš vztah je hned na jiné úrovni.
Pěstujte společné záliby
Najděte si společné činnosti, které spolu rádi děláte a dělejte je spolu co možná nejčastěji. Jednat se může například o sport, cestování, procházky v přírodě, divadlo nebo kino. Trávením společných aktivit utužujete svůj vztah více než si myslíte.
Začněte znovu!
Jaké to bylo, když jste se potkali poprvé? Pamatujete si na ty okamžiky? Flirtování, letmé doteky, společné zážitky. Zavzpomínejte a zapojte některé zvyky i do současnosti. Objímali jste se dříve častěji? Zkuste tento zvyk obnovit a dejte vašemu vztahu opět jiskru!Ve své práci se zabývám ženskou cykličností. Není to tak dlouho, co jsem si uvědomila, že cykličnost patří do našich životů nejen skrz ženské tělo, ale je všude kolem. Je i součástí našich vztahů.
V přírodě je všechno cyklické. Nic netrvá věčně. Každý rok se střídají čtyři roční období. Po jaře přichází léto, pak podzim a zima. V každém období se dějí věci, které jsou pro tuto dobu typické. Na jaře všechno kvete. Jaro je optimistické, plné naděje. Období sázení. Jsou to nové začátky.

Pak přichází léto. Je třeba pečovat o to, co bylo zasazeno. Je vhodné zalévat, hnojit, okopávat a starat se. Podzim je čas sklizně, sbírání dozrálých plodů před blížící se zimou. Zima je čas odpočinku. Odpočívá půda i příroda a techniku je možné opravit, připravit před jarem.

Doposud nám všechno přišlo logické a známé. Problém nastává tehdy, kdy i naše vztahy procházejí přirozenou cykličností a my střídání období neakceptujeme a nechceme přijmout. Mnoho párů tak zažívá bolestné zklamání, když po jaře přichází léto.

Cykličnost v našich vztazích

První jmenované období, jaro, je obdobím prvotní zamilovanosti. Je to čas nového, neprozkoumaného, vzrušujícího. Oba partneři jsou v této fázi zamilovaní. Cítí se krásně. Nevidí negativní vlastnosti toho druhého. Sami jsou ochotni dělat pro druhého, co mu na očích vidí. Partneři se nejen lépe chovají, ale i oblékají, pečují o sebe. Chtějí se druhému líbit. Chtějí být pořád s ním. Tento stav prvotní zamilovanosti může trvat několik měsíců a patří mezi nejkrásnější životní etapy. Není divu, že někteří chtějí tento stav zažívat znovu a znovu.

Poté přichází na řadu léto. Čas pečování. V této době přechází iluze zamilovanosti. Najednou se probouzíte z toho krásného snu. A možná se cítíte zmateni, někteří možná i okradeni. Co se to najednou stalo s tím partnerem, partnerkou? Proč už není tak báječný? Proč už není vždy upravená? Bez znalosti toho, že je to normální, máme tendenci utéct. A zase uniknout někam, kde nám bude příjemně.

Pokud však přijmeme, že cykličnost patří do našeho života, přijmeme i tuto další fázi vztahu a pochopíme, že je to fáze, ve které můžeme vzájemně objevovat další hodnoty. Můžeme pečovat o náš vztah. Je to čas, kdy můžeme prohlubovat vzájemnou důvěru, rovnost v partnerství.

Čas, kdy můžeme díky zamyšlení položit základ kvalitnímu vztahu, který by vydržel i další roční období. Čas, ve kterém můžeme s láskou druhému říct: „Co pro tebe mohu udělat?" Čas, ve kterém můžeme popřemýšlet, jak druhého potěšit, překvapit, jak společně zažít něco mimořádného. Období, ve kterém se můžete společně připravit na sklizeň.

Pokud jsme péči zanedbali, může se stát, že období sklizně nezvládneme. A nastává čas, kdy mnozí ze vztahu odcházejí.
Přichází podzimní období, které prověří vztah ještě víc. V případě dobré péče si tohoto náročného období nijak zvlášť nevšimnete a vztah podzimní prověrku ustojí. Ze své sklizně se radujete. Přijímáte ji jako přirozenou součást života. Jste pár. Jste si vědomi svých silných i slabých stránek. Naučili jste se druhého přijímat v jeho nedokonalosti i zranitelnosti.

Může jít o období, kdy se narodí dítě. Nebo čas, kdy máte problémy v práci, stane se nějaká nečekaná rodinná událost... Je skvělé, pokud máte vztah vybudovaný na pevných základech. V této fázi všichni sklízíme přesně to, co jsme zaseli a jak jsme o vztah pečovali. Pokud jsme péči zanedbali, může se stát, že období sklizně nezvládneme. A nastává čas, kdy mnozí ze vztahu odcházejí. Mají pocit odcizení, samoty, nepochopení.

Někteří tak nikdy nezažijí zimní období. Čas společného odpočinku a bytí. Období, ve kterém je vztah zralý. Partneři prožili mnohé, důvěřují si, vědí, že se na sebe mohou spolehnout, váží si jeden druhého. Zažili vrcholy i pády. Nepotřebují hledat, zažívat nové vzrušující okamžiky, určovat viníky malicherných sporů. Vzpomínají na různá období v životě s respektem a úctou. Užívají si společného času s vědomím, že nic není nekonečné a že i jejich bytí jednou skončí.

14. – 17. DUBNA 2017
Sebeuvědomění a praktická emoční inteligence (seminář)
Jan Vojtko
Zapomenutá krása zimy

Dnešní doba nás vede k tomu myslet si, že není nutné brát zimní fázi vážně. Platí to pro naše těla, která nerespektujeme, nenecháme odpočívat, ale rovněž pro naše vztahy. V této fázi nevidíme žádné výhody. Přece chceme být výkonní, šťastní, sexy, plní vzrušení. Všude máme návody na to, jak vypadat mladě.

Učíme se jakékoli příznaky stáří nebo nepohody v podobě bolesti potlačovat a nevnímat. Toužíme být mladí. A když už to není možné tělesně, dopřáváme si mládí prostřednictvím nových a nových vztahů. Někteří lidé tak chtějí pořád jenom sít. V takových vztazích není možné vybudovat důvěru a pochopit skutečnou hloubku a krásu partnerství.

A jak vlastně vypadá takový zralý vztah? Je to vztah, ve kterém jsou klíčové tyto hodnoty:

Důvěra, upřímnost k sobě navzájem, dodržování slova, věrnost.
Úcta, která se projevuje tím, že si sebe navzájem vážíme.
Respekt k partnerovi a jeho potřebám.
Vzájemná podpora v tom, na čem nám záleží.
Přijetí sebe, ale i druhého. A to včetně temných stránek, které k nám patří. Rovněž i akceptace rodinných vztahů.
A samozřejmě láska. A to láska v čisté podobě. Láska bezpodmínečná, kterou vyjadřujeme: Miluji tě, protože jsi.
Sama osobně jsem prošla některými fázemi. Dnes vím, že jsme ve fázi léta nedokázali o náš vztah pečovat. Následně když se narodila má dcera, došlo k odcizení, samotě, vzájemnému nepochopení. Vztah se rozpadl.

Nyní mám další šanci projít všechna období. Prvotní jarní fáze byla krásná. Stejné kouzlo spatřuji i v současné letní fázi. Učím se lépe vnímat potřeby svého partnera. Učím se ptát: „Co pro tebe mohu udělat?" Získávám tím odpověď na to, co mohu udělat pro náš vztah a jak se můžeme vzájemně připravit na další období, které nás čeká.

Dnes vím, že chci předejít zbytečnému odcizení, ke kterému dochází, když přehlédneme, že se náš vztah posunul a je třeba o něj pečovat. V jaké fázi je váš vztah? Dopřejte si čas a krátké zamyšlení. Každé roční období přináší mnoho krásného.

Než začnete poznávat a hodnotit svého partnera, odpovězte si na tři otázky: Láska, fáze nula